Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje výlety

24. 3. 2006

Zahrada

Od malička jezdím na chatu, kde je velká zahrada.Tam lítám jako poděs, hraju s páníčkem fotbal(teda spíš "obíhačku"), aportuju klacíky, hrajeme si s Jesii na honěnou nebo na ní dělám nálety a nejraději všechno očmuchávám, nebo se vyválím v něčem pěkně aromatickém.To mám potom za trest kompletní domácí očistu(počínaje koupelí,končící vyčesáváním...brrr)

Písák

Jako správný společník, co nesmí nikde chybět, mě vzali i na písák.Celá vykulená a nemohla jsem pochopit, že do té "velké mokré louže" mám skočit(teda spíš vlézt).Všelijaké lákání, házení mého oblíbeného balonku..nic mě nezdolalo.Až když na mě volali paníčkové z vody,najednou mi bylo na břehu samotné smutno a už jsem plavala za nima......no nic moc zážitek, ale dopadlo to dobře.

ZOO Dvůr Králové

Tenhle výlet se mi moc líbil.Svítilo sluníčko a my jsme vyrazili do Zoo.Všude bylo spousta zvířátek, nejvíce se mi líbily malé surikaty.Hráli jsme spolu na honěnou(samozřejmě ne osobně,ale přes sklo).A taky tam byly velký zvířátka, což jsem potom ocenila procházku na vodítku...jistota je jistota.

Teď v létě se chystáme na dovču na Šumavu, společně i s Žofkou.Už se moc těším jak si to užijeme.Určitě dám vědět jak se to vydařilo.

Kunětická Hora (u Pardubic)

Takováhle procházka se mi mooc líbí.Jela jsem s páníčkama na Kunětickou horu a celou cestu jsem lítala na volno,to bylo něco pro mě.Cestou jsme šli kolem koní, koz a ještě tam byla nějaká zvířátka, ale už si nevzpomínám.Šlo se do mírnějšího kopce, ale nám to nevadilo.Udělali jsme si pár hezkých fotek a šlapali jsme zase dolů, kde byla restaurace s venkovní zahrádkou a tam jsme zůstali na pohár(jako správný člen rodiny jsem samozřejmě ochutnala také, mňam).Počasí nám přálo, po návratu domů jsem se uvelebila u paničky a společně jsme odpočívali.

Hořice v Podkrkonoší - Dachova

Se svou kamoškou Adélkou(a taky jsme vzaly paničky) jsme se vypravily do Hořic, kde je chatová osada (tam se m.j. chystáme v srpnu na společnou dovču, takže se obhlížel terén).Cesta byla docela dlouhá, ale jelikož jsem byla zvědavá, tak mi to rychle utíkalo.Bylo tam nádherně.Zpátky domů byla vlaková výluka, takže mne čekal ještě výlet autobusem.To mi dalo zabrat a vyčerpalo mi to veškeré poslední síly.Nakonec jsem ráda viděla svůj pelíšek.

Kuks

Tenhle výlet moc vydařený nebyl.Jen co se přijelo do Kuksu a vyskočila jsem z auta, po pár krocích se mi do nohy zapíchnul trn.Panička ho vytáhla,ale bolelo mě to, takže místo radostného pobíhání jsem vyhledávala stín, kam si můžu lehnout. Dokonce mě i nosili, ale to už nebyla ta správná nálada.Nakonec to nemělo cenu a jelo se domů.V autě mi navíc nedělalo dobře to teplo a zvracela jsem.Cesta naštěstí rychle utekla a doma jsem to všechno zaspala.

Peklo ( u Nového Města)

Pomoooc unesli mě do Pekla...ale tady se mi líbilo.Všude samé stromy, velké kameny(skalky) a cesta kolem řeky.Svítilo sluníčko, dělali se fotky (skoro na každém kroku) a dokonce jsem potkala rýbaře, který měl holínky a spoustu prutů, což se mi moc nezdálo a tak jsem se samozřejmě ozvala.Byl ze mě taky málem plaváček, když ta voda se tak krásně blýskala, tak kdo by odolal.Ale páníček mě včas zastavil. Natruc jsem prolezla alespoň každé mokré blátivé místo a tlapky podle toho vypadaly.Jenže mě čekala akorát tak očista, takže příště si to rozmyslím.

Čertovy Hrady

Ráno nás čekal s Adélkou výlet do Dvora Králové.Od nádraží vede cesta(asi 4km) lesem, kde jsou malé skalky.Všude poletoval pyl, takže ze mě byla málem zlatovláska.Cestou zpátky jsme si udělali "piknik" a posilnili se výbornou bagetou(drze jsem se prokousala igelitem a už jsem hodovala, aniž by si toho panička všimla). Na nádraží jsem se uvelebila v tašce a těšila se domů, jak budu spinkat.

Šumava

Páníčkové naplánovali na červen společnou dovču se Žofkou ,kterou jsme si moooc užili.Celou cestu tam i zpátky(4 hodiny)jsem prospala,takže mi to rychle uteklo.Denně se nachodilo cca 17km a to se to potom spinkalo.Při jednom výletě jsem měla dokonce sedřené polštářky na ťapkách, tak mě panička chtěla nést, ale dlouho jsem to nevydržela a šla jsem zase po svých.Nakonec jsem byla ošetřena,namazaná krémem na tlapky a pěkně mě obskakovali:-)